4 põhjust, miks võiks kasutatud asjad müümise asemel hoopis ära anda

4 põhjust, miks võiks kasutatud asjad müümise asemel hoopis ära anda

14. detsember 2016

Alles jätta, ära visata, maha müüa või hoopis ära anda? Nende küsimustega puutume me tihti kokku, kui kodu koristades kasutult seisvaid korralikke asju näeme. Tarbetute asjade keskel elades pole õnnelik meist keegi. Ära viskamine on aga korralike esemete puhul õnneks aina vähem aktsepteeritav tegutsemisviis. Seega jääbki üle vaid kaks varianti – kas asi maha müüa või niisama edasi anda? Anname neli põhjust, miks võiks korralikud asjad maha ärimise asemel hoopis tasuta ära anda.

1. Ära anda on lihtsam kui müüa

Tänapäeval müüakse asju enamasti internetis. See eeldab aga esemete ülespildistamist ning pidevat ostuhuvilistega suhtlemist. Kui ostja on leitud, pead veel tegelema arveldamise ning asja üleandmisega. See võib tähendada võõra inimesega kohtumisaja kokkuleppimist või tülikaid postipakkide vormistamisi. Ära anda on aga palju muretum – Uuskasutuskeskusesse asjade annetamine on imelihtne (Loe täpsemalt: kuidas annetada?). Selleks ei pea midagi eelnevalt kokku leppima ning keegi ei hakka sinu asju sinu ees üle vaatama, ega midagi tagasi saatma.

2. Andmise rõõm on kõige suurem rõõm

Keegi ei ole õnnelik elades hunniku asjadega, mida tal vaja pole. Küll aga toob palju rõõmu mõte, et sinu vana asi võiks elada uut elu kellegi teise juures, kes seda sinust rohkem vajab ja kellel ostmiseks võimalusi pole. Osa Uuskasutuskeskustes vastu võetud kaubast läheb otse abivajajatele. Oleme kaheksandat korda korraldanud näiteks koostöös Tallinna Sotsiaaltöö keskusega tasuta asjade turgu inimestele, kes on kodu kaotanud. Lisaks toetati Tallinna ja Pärnu loomade varjupaikasid, Harjumaa, Pärnumaa ja Põlvamaa lasterikkaid peresid, Haapsalu lastekodu, Puuetega Inimeste Koda, Pauluse supikööki, Kassiabi ja paljusid muid organisatsioone ning teatri- ja filmitegijaid.

3. Aitad muuta koolid kiusamisvabaks

Tundub uskumatu, et tänu sellele, et oma vanad asjad ära anda, võiks midagi koolides paremaks muutuda. Kuna aga Uuskasutuskeskuse annetajatest moodustavad suure osa just lapsevanemad, kelle üks või mitu last käivad koolis, siis toetab Uuskasutuskeskus  20 000 euroga sihtasutust Kiusamisvaba Kool, mille eesmärgiks on muuta Eesti koolid kiusamisvabaks. Too lihtsalt oma vana asi Uuskasutuskeskusesse, meie leiame asjale uue omaniku ja osa tulust annetame koolide kiusamisvabaks muutmisega tegelevale sihtasutusele.

4. Kui sul on ära anda mööbel, viiakse see tasuta minema.

Kui sul endal pole võimalust oma ikka veel tervet kasutuskõlblikku mööblieset transportida, tuleb appi Uuskasutuskeskuse kaubik. Eeliseks on see, et Sa ei pea ise esemete edasise käekäigu ega transpordi eest muretsema. Pole hullu, kui näiteks diivani riie või kapi värv on veidi väsinud, kuid kui see näeb välja nii, et keegi teine saaks selle suurema vaevata üles vuntsida, siis see sobib. (Loe täpsemalt: suuremate asjade annetuseks tuleb kaubik appi).

Kuhu ma saan oma asjad ära anda?

Uuskasutuskeskusel on üle eesti kolmteist keskust, mis võtavad oma lahtiolekuaegadel vastu kõik majapidamises üle jäänud kasutuskõlblikud ning puhtad esemed – olgu sul ära anda mööbel, riided, nõud, mänguasjad, jalanõud või hoopis toataimed.

Võimalus on asjad viia ka otse kirikutele, varjupaikadele ja lastekodudele. Silmas peab pidama aga seda, et neile saab annetada vaid asju, milleks on nad ka soovi avaldanud. Kontakteeru kindlasti enne huvipakkuva organisatsiooniga ja uuri, mida nad hetkel vajavad.

Loe samal teemal ka: 5 asja, mida kontrollida enne, kui midagi tasuta ära anda ja Mida teha, kui sul on ära anda mööbel?

Tagasi uudiste nimekirja

Liitu uudiskirjaga

Jäta oma andmed ning oled esimesena kursis Uuskasutuskeskuse uudiste ja kampaaniapakkumistega.